Kamerun Vizesi


Kamerun Vize Başvurularına İlişkin
 

Kamerun Devleti’ne seyahat edecek Türk vatandaşları, ülkeyi ziyaretleri öncesinde Kamerun vizesi almaları gerekmektedir. Kamerun Devleti ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasında yapılan vize muafiyeti anlaşmasınca; T.C. Diplomatik, Hizmet, Hususi Pasaport hamillerinin, Kamerun’a 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla yapacakları seyahatlerinde vize muafiyetinden faydalanmaktadırlar. 


 
Kamerun Konsolosluğu, Kamerun Vizesi Nasıl Alınır?
 

Kamerun vizenizi, Kamerun Konsoloslukları vize bölümü ve Kamerun vize işlemleri için çalışmalar yürüten danışmanlık firmaları aracılığı ile alabilirsiniz.

 

Kamerun Fahri Konsolosluğu, Kamerun Vizesi Başvuruları
 
Vatandaşlarımız Kamerun vizesi için başvurularını direkt olarak; Kamerun Türkiye temsilciliği olan Kamerun Konsolosluğu İstanbul vize bölümüne gerçekleştirebileceklerdir. Kamerun Fahri Konsolosluğu şahsi vize başvurularını kabul ederken aynı zamanda Kamerun vizesi için başvurularınızı danışmanlık firmaları aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Danışmanlık firmaları; Kamerun vize işlemleri için çalışmalar yürüten kurumlar olurken şahsi başvuru yapmanıza gerek kalmadan Kamerun vizelerinizi almanızı sağlar.

 

Kamerun Vizesi Başvuru Evraklarına İlişkin

Kamerun vize başvuru sahiplerinin, vize işlem başvurusu öncesinde Kamerun’a seyahat edecekleri pasaportun geçerlilik süresinin seyahat dönüş tarihinden sonra en az 6 ay daha olduğundan emin olmaları gerekmektedir. Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış geçerli pasaportun en az 2 boş sayfası bulunmalıdır.


Kamerun vize başvurusu yapan tüm başvuru sahipleri, Kamerun Vize Başvuru Formu ’nu eksiksiz olarak yanıtlaması, seyahat amacını destekleyen belgelerle başvuru dosyasını hazırlaması ve seyahat bitiminde Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağlarının ve seyahat için yeterli maddi kaynağının bulunduğuna dair kanıtlayıcı belgeleri sunması gerekmektedir. Uluslararası aşı sertifikası (sarıhumma aşısı karnesi) evraklar arasına eklenmelidir.Kamerun Vize Başvurularının Sonuçlanma Süreleri Hakkında

Kamerun vize süreçleri Kamerun Konsolosluğu’nun yoğunluğu ve siyasi sebeplere göre değişkenlik göstermektedir. Kamerun Konsolosluğu başvuru dosyasının değerlendirilme sürecinde, Kamerun seyahat amacının net şekilde anlaşılmaması durumunda, konsolosluk yetkilileri tarafından ek evrak ya da görüşme talebi isteyebilmektedir.  

Kamerun Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Değildir